Kurkuma – jedna z najzdrowszych przypraw na świecie stała się obecnie hitem sezonu i to nie ze względu na właściwości kulinarne! Jak wykorzystać tę popularną przyprawę do dbania o swoją cerę i zdrowie, jakie efekty może przynieść jej stosowanie?

Kurkuma to suszone i mielone kłącza byliny Currcuma longa (ostryż długi, turmerika) z gatunku imbirowatych. Powszechnie kurkuma stosowana jest jako przyprawa orientalna, stanowi także istotny składnik popularnej mieszanki curry. Jej głównym aktywnym składnikiem jest kurkumina – organiczny związek chemiczny o silnym działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym.

Kurkumina od wielu wieków była wykorzystywana w medycynie naturalnej, a dziś zaliczana jest do Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej (Complementary and Alternative Medicine). Ostatnie badania potwierdzają jej wyjątkowe, lecznicze właściwości – m.in. hamowanie wzrostu komórek nowotworowych, zapobieganie demencji i chorobie Alzheimera, łagodzenie objawów alergii i chorób autoimmunologicznych, opóźnianie procesów starzenia. Jej regularne stosowanie może przynieść nam wiele korzyści przede wszystkim dla zdrowia, a przy okazji… dla urody.Złote mleko

Jeden z najlepszych przepisów aby przemycić sporą dawkę kurkumy to przepis na Złote mleko Spróbuj koniecznie 🙂

Jak działa kurkuma? Jaki ma wpływ na naszą cerę i jakie jest jej zastosowanie w kosmetologii? O tym opowiada autorka bloga Zadbana i piękna: Kurkuma – poznaj jej niezwykłe właściwości

Autor: Monika Wilk – Wykładowca na wydziale kosmetologii. Właścicielka salonu kosmetycznego Twoje Mini Spa w Krakowie. Autorka bloga „Zadbana i piękna”

Źródło: Krakowski Portal