Post dr. Dąbrowskiej jest ostatnio bardzo popularny, a to za sprawą swoich zdrowotnych właściwości. Jest to dieta lecznicza, a raczej głodówka/post której celem jest oczyszczenie organizmu i równowaga wewnętrzna. Ma ona spore restrykcje co do spożywanych pokarmów. Ogranicza się do warzyw i małej ilości określonych owoców.

Dieta ma uruchomić tzw. trawienie wewnętrzne, dzięki czemu nasz organizm pozbywa się toksyn i wszelkich złogów, bo wykorzystuje je jako źródło energii. W ten sposób najpierw zaczyna trawić tkankę tłuszczową i zniszczone/ pełne toksyn komórki, by następnie włączyć naturalne mechanizmy samoleczenia się naszego organizmu.
Sama dieta nie należy do przyjemnych i wymaga sporej samodyscypliny.
Dietę przetestowałyśmy już kilkakrotnie i zdecydowanie możemy polecić jej wspaniałe efekty, takie jak mnóstwo energii, lepszy sen, piękna cera, spadek wagi, i zdecydowanie lepsze samopoczucie psychiczne. Więcej na temat postu dr Dąbrowskiej na pewno jeszcze napiszemy. W planie jest też post na Thermomix 🙂 Możecie też spróbować naszej Zupy kalafiorowa według postu Dąbrowskiej

Po zakończeniu diety ważne jest odpowiednie wyjście z postu. Jeżeli szukacie inspiracji sprawdźcie nasz  5-DNIOWY DETOX NA THERMOMIX czyli dietę wegańską obfitującą w warzywa, małe ilości owoców, bezglutenowe kasze i zdrowe tłuszcze. Lub DIETĘ WEGATARIAŃSKĄ NA THERMOMIX  – moc warzyw w najzdrowszym i najpyszniejszym  wydaniu.

Możesz też zobaczyć przykładowy dzień naszej diety i sam zadecydować czy jest ona dla CIEBIE odpowiednia:

JEDNODNIOWY DARMOWY JADŁOSPIS Z NASZEJ DIETY WEGETARIAŃSKIEJ NA THERMOMIX 

 

NOWOŚĆ NA NASZEJ STRONIE – która ułatwi wam organizacje i zaoszczędzi czas na zakupy 🙂 jak widzisz poniżej w liście składników można bezpośrednio przejść do sklepu internetowego Ekochatka przy wybranych składnikach 🙂 Jest to nasz nowy partner, a zarazem ulubiony sklep ekologiczny w Krakowie – świetne produkty, wspaniała obsługa i dobre ceny.

Szybkie zakupy z dostawą do domu na terenie całej Polski:) Serdecznie polecamy

SKŁADNIKI:
 • 1 cukinia
 • 3 garście szpinaku
 • 1 papryka
 • sól ziołowa
 • pieprz
PRZYGOTOWANIE NA THERMOMIX (lub na parze):
 1. Cukinię dokładnie myjemy i używając obieraczki do ziemniaków lub nożyka do wycinania makaronu z warzyw wycinamy wzdłuż cienkie długie plasterki cukinii
 2. Następnie na każdym plasterku kładziemy kilka listków szpinaku, plasterek papryki i zwijamy w roladki
 3. Do naczynia miksującego wlewamy 500 ml wody, zakładamy Varomę.
 4. Na górnej przystawce Varomy układamy roladki
 5. Przykrywamy. Gotujemy na parze 15 min/Varoma/ obr. 1,5
 6. Bez użycia Thermomix można zrobić tak samo roladki na parze używając odpowiedniego do tego garnka czy sprzętu.
  Roladki pysznie smakują Smoothie pomidorowe

Życzymy smacznego i dużo zdrowia 🙂 Harmonki

Jeżeli nie umiesz samodzielnie planować posiłków, a zdrowe odżywianie to ciągle problem, który planujesz rozwiązać – chętnie pomożemy! Sprawdź nasze diety na Thermomix i nie tylko i w końcu zacznij cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem!

DIETY FOOD HARMONY – SKLEP

Niezdecydowana/y? 🙂 Zobacz nasz darmowy jadłospis:

Jednodniowy darmowy jadłospis z Diety ZDROWY START na Thermomix – TUTAJ