Post dr. Dąbrowskiej jest ostatnio bardzo popularny, a to za sprawą swoich zdrowotnych właściwości. Jest to dieta lecznicza, a raczej głodówka/post, której celem jest oczyszczenie organizmu i równowaga wewnętrzna. Ma ona spore restrykcje co do spożywanych pokarmów. Ogranicza się do warzyw i małej ilości określonych owoców.

Dieta ma uruchomić tzw. trawienie wewnętrzne, dzięki czemu nasz organizm pozbywa się toksyn i wszelkich złogów, bo wykorzystuje je jako źródło energii. W ten sposób najpierw zaczyna trawić tkankę tłuszczową i zniszczone oraz pełne toksyn komórki, by następnie włączyć naturalne mechanizmy samoleczenia się naszego organizmu.
Sama dieta nie należy do przyjemnych i wymaga sporej samodyscypliny.
Dietę przetestowałyśmy już kilkakrotnie i zdecydowanie możemy polecić jej wspaniałe efekty, takie jak mnóstwo energii, lepszy sen, piękna cera, spadek wagi i zdecydowanie lepsze samopoczucie psychiczne. Więcej na temat postu dr Dąbrowskiej na pewno jeszcze napiszemy. W planie jest też post na Thermomix. 🙂 Możecie też spróbować naszej Zupy kalafiorowa według postu Dąbrowskiej.

Po zakończeniu diety ważne jest odpowiednie wyjście z postu. Jeżeli szukacie inspiracji sprawdźcie nasz  5-DNIOWY DETOX NA THERMOMIX czyli dietę wegańską obfitującą w warzywa, małe ilości owoców, bezglutenowe kasze i zdrowe tłuszcze. Lub DIETĘ WEGATARIAŃSKĄ NA THERMOMIX  – moc warzyw w najzdrowszym i najpyszniejszym  wydaniu.

Możesz też zobaczyć przykładowy dzień naszej diety i samemu zadecydować czy jest ona dla CIEBIE odpowiednia:

JEDNODNIOWY DARMOWY JADŁOSPIS Z NASZEJ DIETY WEGETARIAŃSKIEJ NA THERMOMIX 

 

NOWOŚĆ NA NASZEJ STRONIE, która ułatwi Wam organizację i zaoszczędzi czas na zakupy! 🙂 Jak widzisz poniżej, z listy składników można bezpośrednio przejść do sklepu internetowego Ekochatka. 🙂 Jest to nasz nowy partner, a zarazem ulubiony sklep ekologiczny w Krakowie – świetne produkty, wspaniała obsługa i dobre ceny.

Szybkie zakupy z dostawą do domu na terenie całej Polski! 🙂 Serdecznie polecamy!

SKŁADNIKI:
 • Cukinia – 1 szt.
 • Szpinak – 3 garści
 • Papryka – 1 szt.
 • Sól ziołowa – szczypta
 • Pieprz – szczypta
PRZYGOTOWANIE NA THERMOMIX (lub na parze):
 1. Cukinię dokładnie myjemy i używając obieraczki do ziemniaków, lub nożyka do wycinania makaronu z warzyw, wycinamy wzdłuż cienkie długie plasterki cukinii.
 2. Następnie na każdym plasterku kładziemy kilka listków szpinaku, plasterek papryki i zwijamy w roladki.
 3. Do naczynia miksującego wlewamy 500 ml wody, zakładamy Varomę*.
 4. Na górnej przystawce Varomy układamy roladki.
 5. Przykrywamy. Gotujemy na parze 15 min/Varoma/obr. 1,5.
 6. Roladki pysznie smakują razem ze Smoothie pomidorowym.

*Bez użycia Thermomix można zrobić tak samo roladki na parze używając odpowiedniego do tego garnka czy sprzętu.

Życzymy smacznego i dużo zdrowia 🙂 Harmonki

Jeżeli nie umiesz samodzielnie planować posiłków, a zdrowe odżywianie to ciągle problem, który planujesz rozwiązać – chętnie pomożemy! Sprawdź nasze diety na Thermomix i nie tylko i w końcu zacznij cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem!

DIETY FOOD HARMONY – SKLEP

Niezdecydowana/y? 🙂 Zobacz nasz darmowy jadłospis:

Jednodniowy darmowy jadłospis z Diety ZDROWY START na Thermomix – TUTAJ