Ostatnio często pada to pytanie, dlatego postanowiłyśmy o tym napisać z własnej perspektywy. Jak sama nazwa wskazuje, suplement to uzupełnienie diety, to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. To skoncentrowane źródło witamin i składników mineralnych.

Jeżeli pytacie, czy my używamy jakiś suplementów, odpowiedź brzmi TAK. Ale to co zawsze powtarzamy – dieta i zdrowe odżywianie na co dzień to fundament naszego zdrowia i samopoczucia. To o nie powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Jako fanki zdrowego odżywiania, wiemy jakie korzyści z tego płyną.

Dlatego też powstał ten blog, diety na Thermomix i CATERING DIETETYCZNY – wszystko po to, aby ułatwić Wam organizację i pokazać, że zdrowe odżywianie może być pyszne. 🙂

Jak wiemy, w dzisiejszych czasach, żywność straciła na wartości. Warzywa i owoce są opryskiwane, a my często sięgamy po produkty przetworzone, GMO itd. Naturalna żywność ma w efekcie mniej witamin i składników mineralnych niż kiedyś i jest bardziej narażona na kumulację zanieczyszczeń z gleby i deszczów.

Kolejna kwestia związana z niedoborami to monotonia naszego żywienia. Sięgamy po to co lubimy i co jest szybkie w pozyskaniu. Złe przyzwyczajenia prowadzą do tego, że w mózgu odradza się chęć na przyswojenie nowej dawki bezwartościowego źródła cukrów i tłuszczu. Rzadziej odzywa się rozsądek nakazujący zjeść sałatkę z sezonowych warzyw.

Jeżeli więc źle się odżywiasz, nie nawadniasz odpowiednio swojego organizmu, unikasz aktywności fizycznych, zarywasz noce, a do tego towarzyszy Ci stres, to wprowadzenie suplementów, aby „poczuć się lepiej” może niewiele pomóc. Aby organizm odpowiednio przyswoił składniki odżywcze, musimy mu w tym pomóc. Nasze wnętrze powinno być odpowiednio oczyszczone, aby czerpać z natury, czy suplementów to co najlepsze. Warto zatem oczyszczać organizm.

W naszej ofercie znajdziecie Dietę wg dr Dabrowskiej na Thermomix, a nasz Catering dowozi pudełeczka z Dieta wg. dr Dabrowskiej prosto pod Wasze drzwi. 🙂 To dobry sposób na oczyszczenie organizmu.

Najczęstsze niedobory w naszym organizmie:

  • Witamina D
  • Witaminy C i E
  • Witaminy z grupy B
  • Kwasy Omega 3
  • Selen
  • Cynk
  • Jod
  • Magnez
  • Żelazo
  • Potas

Na pytanie, czy my używamy suplementów i jakich, odpowiadamy, że jako osoby bardzo aktywne, wspomagamy się suplementami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Używamy tylko wysokiej jakości suplementów naturalnych. Witaminami, które zawsze są w naszej domowej naturalnej apteczce są witamina C oraz witamina D3. Bardzo lubimy suplementy firmy Colway – są w 100% naturalne. Dzięki nim dbamy o odporność naszą i naszych rodzin. Podstawą są tez probiotyki, które zażywamy w formie suplementu, jak również te naturalnie (kiszonki, produkty fermentowane).

To co zdecydowanie odradzamy, to suplementyu typu „odchudzające”, czy zmniejszające łaknienie itp.

Jeżeli macie jakieś pytania lub wątpliwości, to piszcie – chętnie odpowiemy.

foodharmonydiety@gmail.com