Pasta sezamowa tahini to jeden z podstawowych składników humusu, ale można ją też użyć do smoothie lub do sosów – już wkrótce na naszym blogu znajdziecie wpis z pysznym sosem do sałatek z tahini w roli głównej.

SEZAM – wspaniałe źródło wapnia

Produkty do naszych przepisów i diet możecie kupić w EKOCHATCE. W składnikach do przepisów macie przekierowania dla ułatwienia. 🙂 To nasz nowy partner i ulubiony sklep ekologiczny w Krakowie – stacjonarny i online. Oferuje zakupy z wysyłką na terenie całej Polski. 

Nie masz czasu na zakupy? Problem rozwiązany! 🙂

SKŁADNIKI:
PRZYGOTOWANIE NA THERMOMIX:
  1. Do naczynia miksującego przekładamy sezam. Prażymy 10 min/100°C/obr. 0,5.
  2. Mielimy 30 s/obr. 10. Zgarniamy kopystką na dno naczynia miksującego.
  3. Mielimy 6 s/obr. 9. Zgarniamy kopystką na dno naczynia miksującego. Czynność powtarzamy, aż powstanie pasta a la masło orzechowe.

*W przepisie można pominąć olej. Wtedy pasta również wyjdzie, ale gorzej się mieli.

Życzymy smacznego! 🙂

Jak już wspomniałyśmy wkrótce (marzec) ruszamy z nowym projektem. 🙂

CATERING DIETETYCZNY FOOD HARMONY

Nasze pyszne jedzonko spakowane w pudełeczka i dostarczone pod Wasze drzwi. 🙂 Jak zwykle znajdziecie u nas dietę bez glutenu i nabiału, dietę klasyczną, dietę wegetariańską i dietę wg zasad dr Dąbrowskiej. 🙂 Wszystko jak zawsze pyszne, zdrowe i kolorowe – w stylu Food Harmony! 🙂 Więcej informacji znajdziecie na naszej nowej stronie internetowej:

www.cateringfoodharmony.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie slajder-1024x576.png

Jeżeli potrzebujecie wsparcia przy układaniu diet na Thermomix serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tygodniowych planów dietetycznych, które oprócz tego, że są pyszne i proste, to jeszcze uwzględniają problemy alergików. Wszystkie nasze diety nie zawierają glutenu, nabiału i cukru. Pełną ofertę znajdziecie tutaj:

DIETY NA THERMOMIX

Oferujemy również diety indywidualne na życzenie. Wystarczy do nas napisać i ustalić szczegóły. 🙂