Pasta sezamowa tahini to jeden z podstawowych składników humusu, ale można ją też użyć do smoothie lub do sosów – już wkrótce na naszym blogu znajdziecie wpis z pysznym sosem do sałatek z tahini w roli głównej.

SEZAM – wspaniałe źródło wapnia

Produkty do naszych przepisów i diet możecie kupić w EKOCHATCE. W składnikach do przepisów macie przekierowania dla ułatwienia. 🙂 To nasz nowy partner i ulubiony sklep ekologiczny w Krakowie – stacjonarny i online. Oferuje zakupy z wysyłką na terenie całej Polski. 

Nie masz czasu na zakupy? Problem rozwiązany! 🙂

SKŁADNIKI:
PRZYGOTOWANIE NA THERMOMIX:
  1. Do naczynia miksującego przekładamy sezam. Prażymy 10 min/100°C/obr. 0,5.
  2. Mielimy 30 s/obr. 10. Zgarniamy kopystką na dno naczynia miksującego.
  3. Mielimy 6 s/obr. 9. Zgarniamy kopystką na dno naczynia miksującego. Czynność powtarzamy, aż powstanie pasta a la masło orzechowe.

*W przepisie można pominąć olej. Wtedy pasta również wyjdzie, ale gorzej się mieli.

Życzymy smacznego! 🙂

Zapraszamy na naszą nowa stronę z DIETAMI NA THERMOMIX 🙂 THERMODIETA.PL 

Znajdziecie tu : ZDROWE DESERY NA THERMOMIX jak również Dietę Hashimoto, a w trakcie przygotowań wiele nowych przepisów 🙂


Catering dietetyczny Food Harmony ruszył pełną parą. Ilość zamówień przekroczyła nasze oczekiwania, za co bardzo dziękujemy! 🙂 W naszych propozycjach znajdziecie dietę bez glutenu i nabiału, dietę klasyczną, dietę wegetariańską i oczyszczająca dietę koktajlową. :) Wszystko jak zawsze pyszne, zdrowe i kolorowe – w stylu Food Harmony! 🙂 Więcej informacji znajdziecie na naszej nowej stronie internetowej:

www.cateringfoodharmony.pl